PPU Łężyk

O Nas

Od ponad 20 lat łączymy produkcję betonu z szerokim wachlarzem usług budowlanych. Poprzez ciągłe unowocześnianie bazy sprzętowo-maszynowej, szkolenia personelu i duże doświadczenie na rynku budowlanych zapewniamy skuteczne rozwiązania dla każdego realizowanego projektu gwarantując przy tym jak najwyższą jakość.

PPU „Łężyk” jako firma rodzinna rozpoczęło swoją działalność 01.09.1991r. Pierwszą realizowaną inwestycją była wówczas oczyszczalnia ścieków na terenie historycznej bazy wojskowej Westerplatte, należącej do nowo powstałej formacji – Straż Graniczna.

Kolejne realizacje to głównie budowa obiektów przemysłowych, obiektów wojskowych Policji, Straży Granicznej, a także magazyny na potrzeby rolnictwa.

W 1994 roku firma rozpoczęła produkcję betonu towarowego. Od początku do dnia dzisiejszego jest on produkowany na cemencie z Cementowni w Chełmie i na frakcjonowanych kruszywach z dobrych kopalni, dzięki czemu jakość betonu utrzymywana jest na wysokim poziomie. Kontrola produkcji odbywa się poprzez dwa niezależne laboratoria.

Od 1997 roku wykonujemy zamówienia dla Inwestorów z przemysłu stoczniowego, dla sektora żywnościowego w branży mięsnej, piekarniczej, rybnej czy mleczarskiej.

W roku 2004 rozpoczęliśmy pierwsze działania w ramach przedakcesyjnych programów dotacyjnych. Obecnie jesteśmy zarówno Beneficjentem jak i firmą wybieraną przez Inwestorów do realizacji ich programów dotacyjnych w zakresie usług budowlanych.